Exkurze

PN Bohnice - dílna pro pacientyExkurze do psychiatrické nemocnice Bohnice

V PN Bohnice je program rozdělen do několika částí. V první navštíví studenti Farmu s výkladem k historii nemocnice, způsoby léčby, pomoc pracovních terapií, práce se zvířaty. Ve druhé pokračuje program v divadle Za plotem. Zde studenti shlédnou půlhodinový film o historii psychiatrie, léčbě nemocných v různých dobách a různých částech světa až do současnosti. Následuje přednáška lékaře o problematice sexuálních poruch a deviací, léčba, práce s nemocnými na oddělení... Na závěr přijdou 3 muži z pavilonu 35 oddělení závislostí. Studenti si vyslechnou jejich příběh a mají možnost dotazů k této problematice...


Věznice Rýnovice - "soví klec"Návštěva věznice pro žáky 9. tříd (od 15let) + po týdnu přednáška ve škole o vězeňství pro 9. třídy (za účasti bývalého vězně)

Zakončení našich programů na ZŠ. Žáci navštíví jednu ze spolupracujících věznic v Čechách, seznámí se s prostory a chodem věznice - buď přímou prohlídkou nebo (pokud to z bezpečnostních důvodů není možné) videem z vnitřních prostor a odborným výkladem personálu věznice. Bezprostřední působení vězeňského prostředí je silným emotivním zážitkem. Žáci prožijí, byť na krátkou dobu, pocit omezení svobody a všeho, co vězeňské prostředí evokuje, získají nové informace.

V následujícím týdnu po absolvování exkurze proběhne ve škole tříhodinový seminář s žáky. Účelem tohoto setkání je zopakovat, utřídit a doplnit informace načerpané ve věznici, zodpovědět dotazy, které žáky napadly po exkurzi. Na přednášce mají žáci možnost hovořit s člověkem, který sám prošel výkonem trestu a seznámit se s obtížemi návratu do společnosti.


Pracovní tábor Vojna u PříbramiExkurze do pracovního tábora Vojna Příbram

K doplnění výuky dějepisu organizujeme exkurze do Pracovního tábora Vojna, kde jsou shromážděna fakta o politických procesech v 50. letech 20. stol. Žáci mohou shlédnout rekonstruované budovy v areálu tábora. Součástí expozice je též video o politické situaci po roce 1948. Prohlídka je doplněna odborným výkladem zaměstnanců památníku.


Studenti při prohlídce TerezínaExkurze do Terezína

Prohlídka Malé pevnosti s odborným výkladem, promítání filmu o historii, dle zájmu možná prohlídka dalších objektů ve městě.


Exkurze v památníku LidiceExkurze do Lidic

Prohlídka areálu, multimediální muzeum. Odborný výklad.

Prak - QR kód

Podpořte naši činnost finančním darem na náš účet: 2000687657/2010 Děkujeme...

← Platbu můžete provést i prostřednictvím QR kódu

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na carbolova.eva@seznam.cz.
Dary si pak můžete odečíst ze základu daně - více informací zde.

Kontakt

Prak-prevence, poradenství, z.s.

Adresa:
Brodského 1673/13
149 00 Praha 4
Tel:
(+420) 775 204 207
(+420) 775 204 206
Web:
www.prak-prevence.cz
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.