Náš web je základ

Program v ZŠ - Chceme mít zdravé zuby Tříčlenný tým sdružení PRAK zvládá bezpočet prospěšných činností na poli prevence kriminality. Propagace činnosti sdružení proto není vždy hlavní prioritou. Přesto se PRAKu daří spravovat obsahově bohaté webové stránky, které slouží školám, rodičům, pěstounům i dalším organizacím.

O hosting webových stránek se stará společnost IGNUM pro bono. Na onlinové začátky PRAKu a příležitosti ke spolupráci s IT firmami se ředitelky PRAKu, paní Evy Carbolové ptala Olga Pohl, obsahová manažerka IGNUM.

 

Jak a kde všude se vaše organizace prezentuje na internetu?

Máme internetové stránky prak-prevence.cz, které využíváme jako zdroj informací pro účastníky našich programů - učitele ve školách a případně pro sponzory.

 

Jak vypadaly vaše onlinové začátky?

Naše první webová prezentace, vytvořená pro spolek Prak, vznikla v roce 2007. Tehdy jsme dostali možnost provozovat stránky na webhostingu od IGNUM. V průběhu let dostaly stránky několikrát novou podobu.

 

Co bylo na vytváření webu nejnáročnější?

Při tvorbě obsahu jsme naráželi a stále narážíme na zbytečnou rozsáhlost a členitost obsahu, který následně vede k horší orientaci uživatele na webu.

 

Kdo vám s tvorbou a správou stránek pomáhá?

Náš dlouholetý rodinný přítel a sponzor, který se o online technologie zajímá, nám na základě námi dodaných podkladů spravuje a aktualizuje obsah webu.

 

Zvažujete využívání dalších online způsobů propagace?

Z kapacitních důvodů se nemůžeme věnovat více kanálům. K sociálním sítím si však postupně hledáme cestu a přemýšlíme jaký typ informací bychom zde měli publikovat, aby našel své odběratele. Novinky z naší činnosti se snažíme pravidelně publikovat na webu.

 

Které sociální sítě u vaší organizace připadají v úvahu?

Jsme generací, která v online světě není úplně doma. Fotografování naší činnosti je občas trochu komplikované (fotit naše klienty je neetické, děti lze fotit pouze se souhlasem zákonného zástupce, v prostorách věznic fotit nelze), takže Instagram není sociální síť pro nás. Twitter také není platforma, kde bychom si dokázali představit obsah, který bychom zde mohli publikovat. Naopak pravidelné příspěvky na Facebook, které by obsahovaly informace o exkurzích, besedách, novinkách v našich programech a v oblasti pomoci klientům si představit již dokážeme.

 

Jak vám ve fundraisingu pomáhají webové stránky?

Fundrasing zajišťuje ředitelka našeho spolku oslovováním nejrůznějších organizací, městských částí, podáváním žádostí o granty apod. Online kanály pro přístup k novým podporovatelům mimo webu nevyužíváme.

 

Zkoušeli jste propojení s nějakými dárcovskými platformami?

Jsme zapojeni do projektu GIVT, který však u našeho spolku nemá příliš výsledky. Cílová skupina tohoto projektu většinou nejsou naši klienti, respektive účastníci programů a spolupracovníci.

 

Co by vám pomohlo víc využívat přínosy komunikace na internetu?

V současném personálním stavu naší organizace nevím, bylo by nutné rozšířit naše řady
o člověka, který by se novými procesy v online komunikaci zabýval.

 

Zvažovali jste spolupráci s IT firmami nebo specialisty na online marketing?

Nezvažovali. Nicméně rádi se poradíme, jak a jakým směrem by v případě našeho spolku šlo online marketing zaměřit.

 

Kterými směry chcete dál rozšiřovat „digitální stopu“ vaší organizace?

V průběhu let jsme se snažili o budování zpětných odkazů. I přesto, že neinvestujeme žádné prostředky do internetové reklamy, dle statistik přicházejí dvě třetiny návštěvníků webu z přirozeného vyhledávání. Řada učitelů si naše služby najde pomocí webových stránek, avšak podrobnější statistiky si nevedeme.

Podpořte naši činnost finančním darem na náš účet: 2000687657/2010 Děkujeme...

Kontakt

Prak-prevence, poradenství, z.s.

Adresa:
Brodského 1673/13
149 00 Praha 4
Tel:
(+420) 775 204 207
(+420) 775 204 206
Web:
www.prak-prevence.cz
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.