Vážení přátelé, příznivci a podporovatelé Praku

Aktuální nabídka preventivních a výchovných programů

Vážení přátelé, příznivci a podporovatelé Praku,

je to už dlouhých 18 let, co jsme náš spolek založili.Místo bujarých oslav naší plnoletosti však stejně jako celá společnost zažíváme spíše než radost z dobře vykonané práce existenciální strach.
Činnost Praku stojí na 2 pilířích. Prvním z nich jsou programy s dětmi a exkurze do věznic ČR a druhým práce s lidmi ve výkonu trestu, se záznamem v trestním rejstříku a dalšími osobami ve znevýhodněné situaci. Sociálně slabými, důchodci bez rodinného zázemí, týranými ženami, lidmi bez domova…

První pilíř aktivit nám loni zcela vypadl – školy byly zavřené, věznice se neprodyšně uzavřely všem návštěvám a zcela jsme tak přišli o finanční prostředky od žáků, škol a městských části, díky kterým jsme mohli dofinancovávat druhý pilíř.

Péče o klienty se stala ještě potřebnější než kdy dřív. Jejich sociální izolace se zvýšila, a stejně tak potřeba trávit s námi čas, i když jiným způsobem – přes telefony, Skype a maily. Tato naše činnost je financovaná z grantů, především z prevence kriminality MHMP, který nám umožnil vydržet – ale pochopitelně nepokryl 100 % našich výdajů. Některé výdaje není možné z grantů hradit. Snížili jsme náklady, jak jen to bylo možné a díky sponzorům a nadaci Karla Boromejského se nám podařilo rok 2020 přečkat a doufat v lepší rok 2021.

Sotva se však školy trochu nadechly a přišly první objednávky, podařilo se uskutečnit něco málo aktivit (exkurze do věznic stále možné nejsou), situace se opět rapidně zhoršuje.Platy, které si za svou práci vyplácíme, připadají kontrolám grantů úsměvné, s oblibou dodávají, že za tyto peníze by opravdu nepracovali. Náklady na většinu roku jsme pokryli z grantu MHMP a nadace ČEZ. Většina z nich je ale již v tuto chvíli vyčerpaná. Nájmy, energie, telefony a odvody na SP a ZP platit musíme a rok 2021 tak hrozí skončit nemalou ztrátou.

Víte, že nepatříme k organizacím, které rozesílají všude žádosti o sponzoring. Raději pracujeme, než popisujeme v materiálech záslužnost naší práce. I to k nám těch 18 let patří. Nyní bychom ale Vaši pomoc velmi ocenili…

Můžete-li nám pomoci přečkat náročné období do března 2022, kdy, jak doufáme budeme moci začít čerpat prostředky z dalšího grantu, podpořte nás, prosíme, jakoukoliv částkou. Číslo našeho účtu je 2000687657/2010.

Děkujeme,

S pozdravem za Prak
Eva Carbolová, Kamila Carbolová, Katka Racková

 Dopis také v zde:

Prak - QR kód

Podpořte naši činnost finančním darem na náš účet: 2000687657/2010 Děkujeme...

← Platbu můžete provést i prostřednictvím QR kódu

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na carbolova.eva@seznam.cz.
Dary si pak můžete odečíst ze základu daně - více informací zde.

Kontakt

Prak-prevence, poradenství, z.s.

Adresa:
Brodského 1673/13
149 00 Praha 4
Tel:
(+420) 775 204 207
(+420) 775 204 206
Web:
www.prak-prevence.cz
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.