Co jsme dělali od ledna letošního roku pro školy?

Kopretiny Nejvíc nás mrzelo, že jsme nemohli pokračovat v preventivní činnosti na školách. Nemohli jsme pořádat exkurze do věznic s následnou besedou ve školách, ani do PN Bohnice.
Přínosem těchto akcí je osobní prožitek a možnost hovořit přímo s odborníky, věnujícími se lidem ve věznicích a v psychiatrické nemocnici. To samé platí o besedě, kdy se děti dozvědí informace přímo od lidí, kteří mají za sebou zkušenost ztráty svobody a následného, velmi těžkého začleňování do běžného života.


Až v měsíci červnu se podařilo uskutečnit 4 exkurze do PN Bohnice pro ZŠ Vodičkova.

Několik reakcí nejen od studentů na proběhlou exkurzi:

Jsem rád, že jsem tam mohl bejt, aspoň vím, že alkohol a drogy nejsou řešení. Možná ti alkohol pomůže utéct od problémů, ale úplně vám to zničí život a můžete tím ztratit rodinu. Drogy ti třeba nepomůžou ničím, maximálně k smrti předávkováním, ale je to samý jako alkohol. Uděláš si na to závislost a už nechceš přestat…ale díky psychiatrické léčebně se lidi můžou z toho dostat ale za těžké situace.
Včera jsme byli navštívit psychiatrickou nemocnici Bohnice a jsem moc ráda, že jsem měla takovou příležitost. Když někdo řekne, že jede do Bohnic, většina lidí si představí, že v Bohnicích jsou jenom blázni, co jsou hloupí, nebo jsou agresivní. Tento výlet mi tuto představu vyvrátil. Nejprve jsme se šli podívat na farmu…pacienti se zde mohou podílet na chodu a údržbě, což je podle mě moc fajn. Poté jsme šli do divadla, kde jsme shlédli film o historii psychiatrie a psychických nemocí. Mně ale nejvíc utkvěla v hlavě přednáška paní doktorky z oddělení sexuologie a také rozhovor se třemi pacienty z oddělení závislostí. Jsem ráda, že jsem měla možnost poslechnout si příběhy těchto pacientů. Pánové, se kterými jsme měli možnost mluvit byli velmi sympatičtí a nikdy bych neřekla, že se někdo takový léčí ze závislostí. Tímto vám chci říct, že vám všem hrozně držím palce a doufám, že zrovna vy budete ti z mála, kteří se ze svých problémů dostanou. Jste pro mě velmi silné osobnosti a díky vám se budu snažit nikdy do závislosti nespadnout…
NA DALŠÍ OHLASY SE PODÍVEJTE ZDE!


Proběhl tam též program pro 3 třídy - Sympaťák. 

Poslední dobou stoupá zájem mimopražských škol, ale není vždy jednoduché vyhovět. Termíny potřebujeme znát delší dobu dopředu.

 

V tomto měsíci budeme pracovat na Výroční zprávě za rok 2020 a v srpnu připravíme novou nabídku a objednávku pro školy.

Prak - QR kód

Podpořte naši činnost finančním darem na náš účet: 2000687657/2010 Děkujeme...

← Platbu můžete provést i prostřednictvím QR kódu

Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. V případě zájmu nás prosím kontaktujte na carbolova.eva@seznam.cz.
Dary si pak můžete odečíst ze základu daně - více informací zde.

Kontakt

Prak-prevence, poradenství, z.s.

Adresa:
Brodského 1673/13
149 00 Praha 4
Tel:
(+420) 775 204 207
(+420) 775 204 206
Web:
www.prak-prevence.cz
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.